Müşterilerimiz ile Hizmet Sağlayıcılar İçin

Hizmet Sözleşmesi

 

Tanımlar, Taraflar ve Taahhütler

"Son Ütücü", "Son Ütücü İşletme" ve "Kitle Kaynak" yani Kitle Kaynak Bilişim Teknolojileri Araştırma Geliştirme Danışmanlık San. Ve Tic. Ltd. Şti. olarak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) ile ilgili mevzuat ve yasal düzenlemelerden kaynaklanan faaliyetlerimiz çerçevesinde kişisel verilerinizin işlenmesi, saklanması ve aktarılmasına ilişkin bilgiler bu “Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Bilgilendirme Metninde” (Bilgilendirme Metni) yer almaktadır. 

KitleKaynak hizmet sağlayıcı “İşletme” ve hizmet talep eden “Müşteriler” (birlikte Taraflar olarak anılacaktır) kişisel ve ticari bilgilerinin korunması bizim için önemlidir. Bilgilendirme Metni bu gizli bilgilerin korunmasına ilişkin kuralları hakkında tarafları bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

 

1. Taraflardan Toplanan Bilgiler

“Son Ütücü-Müşteri” ve “Son Ütücü-İşletme” mobil uygulamasının kullanılması sırasında, üyelik kaydı, talep edilen ürün/hizmetlerin temin etmesi ya da sunulması ve ödemelerin gerçekleştirmesi gibi süreçler için belirli bilgileriniz toplanmaktadır.

İşletme ve Müşteriler mobil uygulama sayesinde, talep, öneri ve şikayetlerini KitleKaynak’a iletmek istediklerinde veya çeşitli nedenlerle KitleKaynak’a bilgilerini sağlamaktadır. Uygulamanın çalışması sırasında kullanıcıların ad-soyad, iletişim bilgileri, ödeme bilgileri, talep, öneri ve şikâyet bilgileri gibi bilgileri toplanmaktadır.

“Son Ütücü-Müşteri” ve “Son Ütücü-İşletme” mobil uygulamasında, kullanıcıların mobil uygulama deneyimlerini en iyi şekilde gerçekleştirmelerini temin etmek için kullanıcılarının belirli hareketlerinin kayıt altına alınmasını ve cihaz bilgileri ile uygulamada gerçekleştirilen işlemleri eşleştirebilmemize imkân sağlayan tanımlama teknolojilerinden faydalanmaktadır.

2. Bilgilerin Kullanım Amaçları

KitleKaynak, “Son Ütücü-Müşteri” ve “Son Ütücü-İşletme” adlı mobil uygulamaları üzerinden topladığı bilgileri aşağıda belirtilen amaçlar dahilinde kullanabilir. Bunlar;

  • İşletme ve Müşterilerine hizmet sunmak,

  • İşletme ve Müşteriler ile iletişime geçmek,

  • İşletme ve Müşterilerin ödemelere ilişkin finans ve muhasebe süreçlerini gerçekleştirmek,

  • Reklam ve tanıtım faaliyetlerinde bulunabilmek,

  • İşletme ve Müşterilerin talepleri, üzerine uygulama, ürün ve hizmetlerimizi iyileştirmek/geliştirmek,

  • İşletme ve Müşterilerin tercih, kullanım alışkanlıkları ve ilgi alanlarına göre uygulamaları özelleştirmek,

  • İşletme ve Müşterilerin Mobil uygulamalarındaki sorunları tanımlanmak ve gidermek; bilgi güvenliği süreçlerini yürütmek,

  • Tanımlama teknolojileri vasıtasıyla kullanıcı deneyimlerini ölçümlemek, mobil uygulama performansını geliştirmek.

Bu kısımda belirtilen amaçlar, mobil uygulama üzerinden toplanan bilgilerin genel kullanılma amaçlarını ifade etmektedir.

3. Bilgilerin Üçüncü Kişilere Aktarılması

“Son Ütücü-Müşteri” ve “Son Ütücü-İşletme” adlı mobil uygulamalar üzerinden sağlanan bilgiler, yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilebilmesi için üçüncü kişilere aktarılabilir (örneğin mobil uygulama için teknik destek hizmetinin alınabilmesi amacıyla bilgilerinizin bu konuda hizmet veren firma ile paylaşılması gerekebilir). Bu kapsamda bilgileriniz, iş ortaklarımız ve ürün/hizmet tedariki kapsamında destek alınan tedarikçiler ile paylaşılabilecektir. Bununla birlikte, yasal yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek için bilgilerinizi paylaşmamız talep edildiğinde, bilgileriniz yetkili kişi, kurum ve kuruluşlar ile de paylaşılabilecektir.

Kullanıcıların sağladığı bilgiler, kullanıcılara sunulan metinlerde belirtilen amaçlar ve hizmetin sunulabilmesi için gereken durumlar haricinde üçüncü kişilere aktarılmayacaktır.

4. Bilgileriniz Saklanması ve Korunması

Bilgileriniz, bilgileri toplama amacımızın gerektirdiği süre kadar saklanmaktadır. Mevzuatta bilgilerinizi saklamamız için özel bir süre öngörülüyor ise, bu süreye uygunluk sağlanmaktadır. KitleKaynak, bilgilerinizin muhafaza edildiği sistemleri, sunucuları ve veri tabanlarını, veri güvenliği tehditlerine (siber saldırı, hash vb.) karşı korumak için gerekli teknik ve idari tedbirleri almaktadır.

İşletme ve Müşteriler, KitleKaynak tarafından mobil uygulama aracılığıyla sunulan hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla kullandığı sistem erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre vb.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ile ilgili tüm sorumluluğun tamamen kendisine ait olduğunu kabul etmektedir.

5. Bilgileriniz Doğruluğu ve Güncelliği

İşletme ve Müşterilerin sağladığı bilgilerin doğruluğu ve güncelliği kullanıcılarının sorumluluğundadır. Bilgilerinizin gerçeğe uygun olarak tarafımıza iletilmesi ve bilgilerinizde bir değişiklik olması durumunda güncellenmesi gerekmektedir. KitleKaynak ile paylaşmış olduğunuz bilgileri, mobil uygulama üzerinden veya KitleKaynak müşteri hizmetlerini arayarak dileğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

KitleKaynak’a bir başkası adına bilgi sağladığınızda, bu bilgilerin doğru olduğunu, bilgileri KitleKaynak ile paylaşma hakkına sahip olduğunuzu/bu konuda yetkilendirildiğinizi taahhüt etmiş sayılırsınız.

6. Üçüncü Taraflara Yapılan Yönlendirmeler

“Son Ütücü-Müşteri” ve “Son Ütücü-İşletme” mobil uygulaması, KitleKaynak tarafından işletilmeyen üçüncü taraf bağlantılara yönlendirmeler yapabilir. İlgili bağlantılardan herhangi birini ziyaretiniz sırasında, ziyaret ettiğiniz üçüncü tarafın gizliliğe yönelik uygulamalarına ve kullanım koşullarına tabi olursunuz. KitleKaynak söz konusu üçüncü tarafların gizliliğe yönelik yaklaşım ve uygulamalarından sorumlu değildir.

7. Mobil Uygulamada ve Bu Bilgilendirme Metninde Yapılan Değişiklikler

KitleKaynak, mobil uygulama aracılığıyla sunulan hizmetleri, bilgileri, görselleri ve sair unsurları önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme, kullanımını askıya alma veya durdurma hakkını saklı tutmaktadır.

KitleKaynak, bu Bilgilendirme Metni üzerinde değişiklik ve güncelleme yapma hakkını saklı tutmaktadır. Bilgilendirme Metninin güncel versiyonunu takip etmek, kullanıcının sorumluluğundadır.

8. Sorumluluk

Mobil uygulamanın kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, kesinti, gecikme, virüs, hat ve/veya sistem arızası sonucunda ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zarar ve masraflardan KitleKaynak sorumlu değildir.